WhatsApp Bilgisayara Kurulur mu (WhatsApp Bilgisayara Nasıl Kurulur)

WhatsApp Bilgisayara Kurulur mu (WhatsApp Bilgisayara Nasıl Kurulur),WhatsApp PC ye nasıl kurulur,WhatsApp bilgisayara kurulumu videolu resimli anlatımı,WhatsApppc kurulumu anlatımı bilgisayara nasıl yüklenir

Bilgisiayar Üzerinden WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Aslında bilgisayar üzerinden WhatsApp uygulamasını kullanmak o kadar da imkansız değil. WhatsApp destekli bir cep telefonu modeliniz olmasa dahi, WhatsApp kullanabilirsiniz. İşte bunun adımları;

1- Android EmulatorKurulumu: YouWave
İlk etapta bilgisayar üzerinde çalışabilecek Android emulator yazılımına gerek duracağız. Bunun için elbet Android SDK kullanabilirdik. Ancak Android SDK çok yavaş çalışıyor. Bu nedenle YouWave adındaki emulatorü kullanacağız.
İlk adım olarak YouWave emulatörü indirip, bilgisayara kurmanız gerekiyor. Kurulum dosyası için buradaki adresi ziyaret etmelisiniz.
Unutmadan! Youwave uygulaması sadece 7 günlük deneme sürümü olarak geliyor. 101MB boyutunda ve lisans ücreti 15$. Kurulumdan sonra Android 2.3.4 sürümünü kullanıyor olacaksınız. Ayrıca Android SDK’ya göre çok daha hızlı olduğunun da altını çizmek gerekli.

2- WhatsApp Uygulamasını Youwave ile İndirmek ve Yüklemek

Sıra geldi WhatsApp’i Youwave’e nasıl indirebileceğinize. Öncelikle Youwave içerisinde tarayıcıyı açın ve şu adrese gidin: http://www.whatsapp.com/android/

Buradaki “Download Now” düğmesine tıkladığınızda WhatsApp uygulamasını Youwave ile indirmeye başlayacaksınız. İndirme işlemi bittikten sonra üzerine tıklayın ve kurulum işlemine başlayın.
Yükleme işlemi sona erdi. Şimdi sıra geldi WhatsApp’yi nasıl aktif edeceğinize.

3- WhatsApp’ı Aktif Etmek

Aktivasyon işlemine geçmeden önce WhatsApp uygulamasını açın. Listeden “Turkey” seçin ve alt tarafa cep numaranızı yazın. Sonrasında “ok” düğmesine basın. Cep telefonunuza SMS olarak onay kodu gelecektir. Bu kodu unutmayın.
Yaklaşık 5 dk boyunca onaylamaya çalışacaktır WhatsApp. Çünkü gerçek bir telefonda sms gelir gelmez WhatsApp onay işlemini gerçekleştiriyor. Ancak biz emulatör üzerinde çalıştığımızdan dolayı, sms i göremeyecektir. Bu sebeple doğrulama işlemini atlayabiliriz ya da 5 dk boyunca bekleyebiliriz. Her ikisinin de sonrasında aşağıdaki ekran gelecektir.

Yukarıdaki ekranda “Call Me” düğmesine tıklayın. Kısa bir süre sonra telefonunuz çalacak ve az önce sms ile gelen kod, otomatik olarak telefonda seslendirilecektir. Ve o esnada kodu girebileceğiniz ekran görüntülenecektir. Acele edin ve kodu girin.

Onay kısmını da geçtiniz. Artık WhatsApp’yi kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat daha öncesinde Youwave ile kurulu gelen Android üzerindeki rehbere, kayıtlarınızı eklemeyi unutmayın. Aksi taktirde WhatsApp listesinde görüşme yapabileceğiniz kimse çıkmayacaktır.

Aynı zamanda telefon üzerindende çalışır mı?

Maalesef! Hem Bilgisayar üzerinden, hem de cep telefonu üzerinden WhatsApp aynı anda kullanılamıyor.
Google Plus + Paylaş
    Blogger Yorum
    Facebook Yorum

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarının Aktuel Söyleşi Tarafından İncelendikten Sonra Yayımlanacaktır.İlginize Sabrınıza Teşekkürler !